Teacher Hours


English


Name GRADE DAY & TIME AVAILABLE
1.Mona Awad 8A WED 12:00 – 01:00
2. Nevine Samuel 4A MON 01:00 – 02:00
3. Amira Al Saeed 7A – 7B THURS 09:00– 10:00
4. Nada Ismail 8B THURS 10:30- 11:30
5. Suzy Atef 6A-6B WE 11:00-12:00
6. Sally Gad 5 THURS 9:00- 10:00
7. Nataly Shatter 2B THURS 10:00- 11:00
8. Dina Hamed 3A WE 11:00 -12:00
9. Carol Maher 1A SUN 9:20- 10:20
10. Noha Ossama 3 B MON 10:00 – 11:00
11. Christine Youssef 2 THURS 10:00 – 11:00
12. Daisy Cuenta 1B  SUN 11:00 12:00
13. Jaida Rizk 1B  SUN 11:00 12:00
14. DINA HAMED 2 B WEDNESDAY 09:00 – 10:00
 15. Radwa Tarek  4B  Thurs 10:00 – 11:00


Maths


Name GRADE DAY & TIME AVAILABLE
1.Riham Belal 8 TUE  08:00– 09:00
2.Eman Hamdy 5-7A-7B SUN 09:30 – 10:30
3.Eman Al Husseiny 2A – 2B TUS 09:00– 10:00
4. Heba Nazih 3A-3B-4A Mon 09:20-10:20
5.Noha Tharwat 4B-6A-6B WED 11:00 – 12:00
6. Mary Nabil 1A-1B  THUR 09:00 10:00


Science


Name GRADE DAY & TIME AVAILABLE
1. Radwa Ibrahim  7 – 8 SUN 10:00 – 11:00
2. Arsany Aziz 4-5-6 WED 08:00 – 09:00
3. Youstina Ibrahim 1-2 THURS 09:00 – 10:00
4. Hasnaa Siaf 3A-3B-4A MON 11:00-12:00


Arabic Social Studies


Name Grade DAY & TIME AVAILABLE
1. Germin A.Malak 4-5-6-7-8 MON 08:30– 09:30


ENGLISH SOCIAL STUDIES


Name GRADE DAY & TIME AVAILABLE
1. Seza Hendawee 6-7 – 8 TUE 09:30– 10:30
2. Noha Gad 1- 2 – 3 – 4 WE 11:40– 12:40


Arabic


Name Grade DAY & TIME AVAILABLE
1. Manal Ibrahim 6B- 7A – 7B-8A MON 09:00 – 10:00
2. Shaimaa Radwan 4-5-6A MON 09:30 – 10:30
3. Nadia Rashed 7A REL   2-3 TUE 11:00 – 12:00
4. Sally Abdel Sayed

5. Marwa Abou Taha

1-2-3-4-5-6-7-8

KG1-KG2-1

WED 09:00 – 10:00

WED 11:45 – 12:45


French


Name Grade DAY & TIME AVAILABLE
1. Dina Rashed 5-6-7-8 MON 09:00 – 10:00
2.Caroline Atef 1-2-3-4 Mon 09:00 – 10:00


Computer


Name Grade DAY & TIME AVAILABLE
Radwa El Shapassy 1-2-3-4-5-6-7-8 MON 09:00 – 10:00


KG DEPARTMENT


Name GRADE DAY & TIME AVAILABLE
 1. Safaa Saber KG2 MON 11:00– 12:00
 5. Mayada Khaled  KG 1 SUN & MON 11:00– 12:00